Spotkanie opłatkowe Koła.

W pierwszą niedzielę stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe naszego Koła. Jak co roku podzieliliśmy się opłatkiem przekazując sobie wzajemnie piękne życzenia. Tradycyjnie wręczone zostały dyplomy i nagrody laureatom grudniowego konkursu na najlepszy wosk i najsmaczniejszy miód. Czas upłynął nam na rozmowach przy kawie i ciasteczku.


       
       

Konkurs na najlepszy wosk i miód.Na naszym ostatnim spotkaniu 8-go grudnia, zgodnie z tradycją naszego Koła, przeprowadzony został konkurs na najlepszy miód i wosk. Uczestników nie zabrakło a miody były wyborne.
Trudno było wybrać najlepsze dlatego w tym roku nagrodzonych zostanie aż 10-ciu pszczelarzy.

Laureatom serdecznie gratulujemy !!!

  

Szkolenie 14.12.2014r.

Szkolenie na temat: "Higiena produkcji pszczelarskiej, zwalczanie i zapobieganie wystąpienia chorób zakaźnych pszczół", które poprowadzi p. Piotr Jeliński Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pruszczu Gdańskim odbędzie się 14.12.2014r w godzinach 8.00-16.00, PODR Lipce, ul.Trakt Wojciecha 293.

Kwas szczawiowy w zwalczaniu varroa destructor.Nadszedł czas, kiedy w rodzinach pszczelich nie powinno już być czerwiu a zatem odpowiednia pora na zastosowanie roztworu kwasu szczawiowego. Jest to jedna z ekologicznych metod walki z roztoczem varroa destructor.

Tekst o stosowaniu kwasu szczawiowego do walki z varroa destructor p. dr Beaty Bąk


DOTACJE 2015

Nastąpiły zmiany w terminach składania dokumentów na dotacje na rok 2015.
Umowy na sprzęt i lawety należy dostarczyć do biura WZP do dnia 15.10.2014r.
Aktualne informacje o dotacjach na rok 2015, druki umów, a także inne dokumenty znajdują się w zakładce Formularze

W załączniku "ZASADY DOTACJI 2015" znajdą Państwo również informację o planowanym na listopad szkoleniu na temat "Higiena produkcji pszczelarskiej, zwalczanie i zapobieganie wystąpienia chorób zakaźnych pszczół", które poprowadzi p. Piotr Jeliński Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pruszczu Gdańskim.

Informacja o kursie na Technika Pszczelarza.Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie koło Skarszew organizuje kurs kwalifikacyjny w zawodzie Technik Pszczelarz. Kurs jest bezpłatny, opłatą objęte są jedynie materiały szkoleniowe. Zajęcia odbywać się będą od września w piątki po południu i w soboty.Więcej informacji na stronie szkoły www.boleslawowo.pl ,
e-mail: szkola@boleslawowo.pl, tel: 58 588 22 36

Zasady dotacji na 2015 rok oraz polisa OC pasieki 2014 dodane w formularzach.15-go sierpnia 2014r. w Pelplinie odbędzie się XXVIII WOJEWÓDZKI DZIEŃ PSZCZELARZA. Będą to zarazem obchody 60-lecia istnienia RKP w Pelplinie oraz 20-lecie poświęcenia sztandaru Koła.


W programie:

9.45 zbiórka przed Bazyliką Katedralną
10.00-11.30 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego dr. Ryszarda Kasyny
11.30 - 12.00 przemarsz pocztów sztandarowych i pszczelarzy ulicami Pelplina
12.00 - 14.00 oficjalne otwarcie, powitanie, wystąpienia okolicznościowe, wręczanie odznaczeń i nagród oraz występy artystyczne
14.00-15.00 konferencja dla zaproszonych gości w refrektarzu Collegium Marianum : wystąpienie Prezydenta PZP Tadeusza Sabata oraz wykład dr. Edwarda Kałużnego "Apiterapia - produkty pszczele i ich walory lecznicze"
14.00-15.00 obiad w refrektarzu Wyższego Seminarium Duchownego
14.00-18.00 biesiada pszczelarska przy muzyce, pszczołach i miodzie
18.00-22.00 zabawa taneczna

Impreza towarzysząca - "Miód - natury cud - promocja miodów i produktów pochodnych podczas Dnia Świętego Bernarda w Pelplinie"

Najbliższe spotkanie Koła - 8 czerwca w Lubaniu.

10.00 - Msza św. w kościele w Lubaniu z udziałem Pocztów Sztandarowych
12.00 - sala Pomorskiego Centrum Pszczelarskiego
- wykład mgr inż Jarosława Cichockiego na temat tworzenia Pomorskiego Centrum Pszczelarskiego oraz omówienie spraw bieżących, dotyczących podawania matek.
- Apiterapia - przegląd literatury - prowadzi mgr inż Leszek PękalaPrzypominamy, że najbliższe spotkanie 11 maja to ostatnia okazja do dostarczenia zawiadomień o warrozie potwierdzonych przez weterynarię. Osoby, które nie dostarczą wypełnionych i potwierdzonych druków, nie będą niestety mogły otrzymać zamówionych na 2014 rok leków.

Prosimy także ostatecznie o uregulowanie opłat rocznych, tych którzy tego nie dokonali.Artykuł o pomyśle: "pasieki sposobem walki z bezrobociem" - rozmowa z Tadeuszem Sabatem
08.03.2014. - Nasze pszczółki "zwiedzają" krokusyTermin dostarczenia umów na dotację sprzętu -   15.03.2014.

Umowy na sprzęt muszą być dostarczone do WZP Gdańsk do dnia 15.03.2014r.
Pamiętajmy, że niedotrzymanie terminu lub brak kompletu prawidłowych dokumentów wyklucza z możliwości otrzymania dotacji.

Druki umów i informacje dotyczące dotacji dostępne są w zakładce FormularzeSzkolenie przewidziane na dzień 09.03.2014 z przyczyn formalno-technicznych nie będzie dostępne dla pszczelarzy z naszego koła. Zbyt wielu chętnych!
Powtórka szkolenia jest planowana na jesień tego roku, gdzie wszyscy chętni z naszego koła będą mogli skorzystać.

  1,     2,     3,     4,     5,     6,     7  Designed by Gojama